Ciekawostki - ePodium

Ciekawostki

Google uruchamia nowy wygląd boksu „Podobne wyszukiwania”

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 14 lutego 2018 | Brak komentarzy

Jak możemy przeczytać na  seroundtable.com Google po miesiącach testowania uruchamia w wynikach wyszukiwania nowy wygląd boksu „podobne wyszukiwania” co można zobaczyć na poniższej grafice:

Jak to działa?

Przechodząc do wyszukiwarki Google wyszukaj interesujące Cię zapytanie lub frazę – kliknij w wybrany wynik wyszukiwania, a następnie naciśnij przycisk Wstecz, aby powrócić do wyników wyszukiwania. Wówczas pod wybrany wcześniej wynikiem pojawi się boks z podobnymi wyszukiwaniami – choć nie jest to regułą i zapewne zależy to od strony, na którą klikniesz, jak i od zapytania, które wywołuje to okienko.

Google testuje wyniki z 4 reklamami AdWords

Umieszczono w: AdWords, Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 11 grudnia 2015 | Brak komentarzy

Nie 3 a 4 pierwsze miejsca będą zajmować – zapewne już wkrótce – reklamy AdWords na stronie z wynikami wyszukiwania.  Dodatkowo z prawej strony znajdujące się reklamy Marchant Center powodują, że robi się coraz ciaśniej na 1-szej stronie 🙂 Poniżej zrzut ekranu:

4-pierwsze-wyniki-google-adwords

Google testuje nowy wygląd map w wynikach wyszukiwania

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 5 sierpnia 2015 | Brak komentarzy

Dzisiaj moją uwagę „przykuł” odmienny wygląd prezentacji wyników na mapach na głównej stronie wyszukiwania w Google.pl. Odmienny „design” został zaobserwowany przeze mnie tylko w przeglądarce Chrome. Poniżej Zrzuty ekranu nowego i starego wyglądu. Warte odnotowania jest także to, że w nowym układzie znika link do strony lokalnej Google+:

Nowy wygląd

Nowy wygląd

Stary  wygląd

Stary wygląd

 

Czy to tylko testy internetowego giganta z Mountain View czy zmiany zostaną na stałe przekonamy się wkrótce…

[Aktualizacja 07.08.2015] Jak można przeczytać na forach i grupie na facebook nowe mapy widzi już większość użytkowników

Google zgubiło w Search Console 28 lipca?

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 4 sierpnia 2015 | Brak komentarzy

Jak poinformował portal seroundtable.com w platformie Google Search Console w zakładce Ruch związany z wyszukiwaniem -> Analityka wyszukiwania (beta) na wykresie brakuje 28 lipca 2015 (poniżej screen).

google-search-console-28-lipca

Gogole Search Console – brakuje na wykresie 28 lipca

Co ciekawe na klikając Wróć do starego raportu „Wyszukiwane hasła” wykres zachowuje się już „normalnie” i dzień 28 lipca jest.

Błąd zapewne zostanie wkrótce poprawiony. Jednak wg. mnie warto odnotować, że to właśnie 28 lipca rozesłana została masowa wiadomość” Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS w witrynie …”

Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS w witrynie

Przypadek? 😉

Google testuje nowy kolor etykiety „Reklama”

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 22 lipca 2014 | Brak komentarzy

Dzisiaj moją uwagę przykuł nowy kolor etykiety „Reklama” dla linków sponsorowanych AdWords w wynikach wyszukiwania  (zaobserwowane w przeglądarce FireFox).

adwords-kolor-reklama

Brak podpowiedzi wyszukiwania od Google

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 15 lipca 2014 | Brak komentarzy

Brak podpowiedzi wyszukiwania od Google dla słowa „rekuperacja”.  Czyżby słowo kuper**  zostało błędnie uznane za naruszające zasady? (więcej o autouzupełnianiu ->  https://support.google.com/websearch/answer/106230?hl=pl)

rekuperacja-brak-podpowiedzi

Google testuje większy adres URL w wynikach wyszukiwania

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 12 marca 2013 | Brak komentarzy

Dzisiaj zauważyłem (wyłącznie w przeglądarce Opera) , że Google testuje większy adres url w wynikach wyszukiwania (kliknij aby powiększyć):

google-testuje-wieksze-adresy-stron

Czcionka została nieznacznie powiększona, kolor pozostał ten sam. Podobną sytuację zauważył Jordan Stilon na swoim blogu ponad miesiąc temu. Takie testy to oczywiście nic nowego – ciągle można zaobserwować różne zmiany i udoskonalenia elementów na stronie wyszukiwania jak np. ostatnie testy nowego menu.

Prawdopodobnie jedna z najdłuższych podpowiedzi Google Suggest

Umieszczono w: Blog, Ciekawostki przez epodium.pl on 29 listopada 2012 | Brak komentarzy

Dzisiaj analizując pewne słowa kluczowe natrafiłem na prawdopodobnie najdłuższą podpowiedź od wyszukiwarki Google.

Treść tej ciekawej podpowiedzi brzmi: „balustrady zabezpieczające pracownika przed upadkiem z wysokości powinny mieć minimalną wysokość” [96 znaków]

(kliknij aby powiększyć)